Chovateľská stanica

Írske červenobiele setre milujeme a v chove chceme zachovať a podporiť to najlepšie, čo robí toto plemeno tak výnimočným. Naše chovné psy sú nielen výstavní šampióni, ale dosahujú aj mimoriadne výsledky pri práci v poli – na súťažiach Field Trials na Slovensku i v zahraničí. Zároveň majú priateľské „setrie“ povahy a sú to aj skvelé rodinné psy s pozitívnym vzťahom k deťom. Sú zdravotne testované na všetky rizikové genetické ochorenia.
Prečo názov Yggdrasil Runner

Runner – angl. bežec  – vyjadruje prirodzenú radosť IRWS z pohybu a behu.

Yggdrasil – Strom Života – vyjadruje harmóniu, rovnováhu a celistvosť. A to by som chcela dosiahnuť aj v chove IRWS – harmóniu tela a mysle – teda šteniatka, ktoré budú zdravé,  výzorovo krásne a tiež šikovné pri výcviku či práci:

  • ZDRAVIE – v prvom rade po zdravých rodičoch, poctivo otestovaných na všetky rizikové genetické ochorenia (nielen povinné pre uchovnenie na Slovensku) a s vyšetrením kĺbov
  • KRÁSNE NAVONOK, PODĽA ŠTANDARDU PLEMENA – a to nielen kvôli účasti na výstavách, ale najmä z úcty a lásky k plemenu, aby sa podporovalo jeho zachovanie v podobe, v akej ho milujeme
  • MÚDRE A ŠIKOVNÉ – so správnym setríkovským odhodlaním a potenciálom, či už na „prirodzenú“ prácu v poli (psí šport Field Trial, poľovnícke skúšky) alebo akékoľvek iné aktivity, pri ktorých pes spolupracuje s majiteľom (napr. canicross, pachové práce – nose working, canisterapia)